Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Arts of Fashion Competition z Bartoszem Kuśnierzem

Obrazek
Fot. Anna Zborowska
17 maja 2016

Bartosz Kuśnierz, absolwent Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU z Krakowa, laureat Grand Prix Cracow Fashion Awards 2016, zakwalifikował się do finału prestiżowego konkursu mody Arts of Fashion Competition w Ameryce. Jest jedynym Polakiem, który będzie brał udział w finale AoFC w San Francisco!

 

Uznanie międzynarodowego jury złożonego ze specjalistów zajmujących się modą zdobyły męskie sety ubrań zaprojektowane przez Bartosza Kuśnierza. Finał konkursu odbędzie się w czasie uroczystej gali 24 i 25 października w San Francisco. Wtedy dowiemy się, kto zdobędzie nagrody.

 

Do tegorocznej rywalizacji w Arts of Fashion Competition zgłosiło się aż 346 studentów i absolwentów mody ze 112 szkół z 29 krajów. Motyw przewodni tegorocznego konkursu to „Unequal” („nierówny”). 

 

Jednym z jurorów eliminacji, które odbywały się w Monterrey w Meksyku, była Anna Niemczyk-Gadd, wykładowca Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU. W jury, obok profesora SAPU, znaleźli się wykładowcy mody z całego świata, m.in. Nathalie Doucet (Arts of Fashion Foundation), Kinor Jiang (Hong Kong Polytechnic University) czy Myra Walker (University of North Texas). Głosowanie odbywało się w sposób tajny.

 

The Arts of Fashion Foundation

Fashion Student Competition to wydarzenie, które powołano w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych jako rozszerzenie uznanego Concours International des Jeunes Créateurs de Mode (od 1982). Prowadzi je Arts of Fashion Foundation, amerykańska organizacja non profit, która posiada dziś światową rozpoznawalność, zajmując się promocją i wspieraniem kreatywnej mody.