Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

SILESIA CITY CENTER - więcej mody!

Obrazek
5 maja 2014

Concept store, pop-up store, a teraz showroom – w Silesia City Center przybywa nowoczesnych salonów z ubraniami od polskich projektantów. Najnowszy, należący do młodej polskiej marki Furelle, właśnie otwarto w Silesii. Showroom ma ponad 100 mkw. powierzchni i oprócz części zakupowej, na jego zapleczu znajduje się pracownia wraz ze szwalnią, w której powstają sprzedawane ubrania. Pomysł na showroom i markę Furelle to koncepcja pochodzącej ze Śląska Izy Święs.

W Silesia City Center powstał showroom, w którym można podglądać, jak powstają ubrania. Nietypowe miejsce to pomysł Izy Święs. To ona stworzyła markę Furelle, sama też dla niej projektuje. Głównie ubrania dla kobiet, ale już są w planach pierwsze rzeczy dla mężczyzn. To już drugi showroom marki w Katowicach, pierwszy na taką skalę. Nowy salon składa się aż z 2 części – wystawowej, w której znajdują się ubrania pret-a-porter oraz zaplecza – pracownio-szwalni. Tę drugą przez specjalną szybę można podglądać odwiedzając Furelle.

- Przychodząc do Furelle możemy zobaczyć na własne oczy, jak powstają ubrania,

które za chwile przymierzymy. Widzimy jak cięty i zszywany jest materiał, jak powstają wykroje, jak tworzy się cała kolekcja. Na terenie Silesii powstają pierwsze egzemplarze oraz te uszyte specjalnie na zamówienie. Pełna rozmiarówka z kolei odszywana jest przez szwalnie na Śląsku szyjące często na eksport, głównie do Niemiec i Francji - wyjaśnia Iza Święs, właścicielka Furelle.

- Ale połączenie showroomu ze szwalnią ma także praktyczną stronę – przekonuje Święs. – Jeśli nam coś nie pasuje, możemy to od razu poprawić, skrócić, zwęzić, poszerzyć. W każdej chwili jesteśmy przygotowani także na zamówienia indywidualne np. zaprojektowanie i uszycie sukni ślubnej. Cały ten proces od projektu po wykonanie może odbywać się dzięki temu w jednym miejscu. Podobnie na całym świecie działają znane domy mody – przekonuje.

I podobnie jak w znanych domach mody ubrania Furelle powstają w krótkich seriach i często zmieniają się na wieszakach. Ubrania i dodatki wykonane są z najlepszych materiałów sprowadzanych m.in. z Włoch. – Nie chcemy zanudzać, dlatego nie zamykamy się w tradycyjnym cyklu wiosna/lato, jesień/zima. Jeśli mamy jakiś pomysł, to go po prostu realizujemy, a dzięki własnemu zapleczu krawieckiemu, jesteśmy w stanie szybko wprowadzić go na wieszak – mówi Święs.

W

Silesia City Center ostatnimi czasy przybywa salonów polskich projektantów. Pod koniec 2013 roku otwarto pierwszy w Silesii concept store TOGETHER z ubraniami projektu m.in. Paprocki&Brzozowski, Łukasza Jemioła, 303 Avenue, Roberta Kupisza. W Silesii swój showroom ma także należąca do Joanny Przetakiewicz La Mania. Oprócz tego swoje salony mają Eva Minge&Esotiq oraz Rage Age by Czapul.