Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Firma Mimaki uhonorowana dwoma nagrodami European Digital Press Association (EDP) podczas targów FESPA Digital 2014

Obrazek
Fot.
22 maja 2014

Nagrody za najlepszą drukarkę płaską/hybrydową w cenie do 200 000 EUR i najlepszą wielofunkcyjną drukarkę do przedmiotów w 2014 roku wręczono podczas targów FESPA Digital 2014 w Monachium

Mimaki, wiodący producent wielkoformatowych drukarek atramentowych, ogłosił dzisiaj, że miał zaszczyt zostać po raz kolejny wyróżniony podczas targów FESPA Digital 2014, tym razem dwoma nagrodami European Digital Press Association (EDP) i dwoma nominacjami. Szerokoformatowa drukarka Mimaki JFX200-2513 z funkcją utrwalania diodami LED została wybrana spośród bardzo licznych zgłoszeń w kategorii najlepsza drukarka płaska/hybrydowa w cenie do 200 000 EUR, natomiast opcja Mimaki KEBAB do bezpośredniego druku 360° na produktach cylindrycznych zdobyła tytuł najlepszej wielofunkcyjnej drukarki do przedmiotów. Nagrody odebrał Mike Horsten, dyrektor generalny ds. marketingu Mimaki EMEA, podczas specjalnej ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się w trakcie targów.

– To dla nas ogromny zaszczyt po raz kolejny otrzymać od EDP wyróżnienie, w tym roku w postaci dwóch prestiżowych nagród, za nasze wysiłki, mające na celu wprowadzanie innowacyjnych produktów na rynek druku cyfrowego i otwierające nowe możliwości dochodowe dla naszych

klientów i branży – mówi Horsten. – Model JFX200-2513 oraz opcja KEBAB do płaskich drukarek biurkowych UJF-3042HG i UJF-6042 niosą ze sobą wyjątkowe możliwości w przystępnych cenach, które będą motorem rozwoju rynku. Otrzymaliśmy pierwszą nagrodę za najlepszą płaską drukarkę UV podczas ubiegłorocznych targów FESPA w Londynie za model JFX500-2131, jest to zatem spore osiągnięcie, które wyraźnie pokazuje nasze zaangażowanie w ten sektor branży.

Model JFX200-2513 został po raz pierwszy zaprezentowany podczas targów Viscom Dusseldorf 2013. Ta ekonomiczna płaska drukarka atramentowa UV drukuje w tempie do 25 m kw. na godzinę na materiałach
o wymiarach do 2500 x 1300 mm, o grubości do 50 mm. Niewielkie rozmiary drukarki JFX200-2513, przyjazne dla środowiska utrwalanie diodami LED oraz atrakcyjna cena sprawiają, że jest to idealny produkt dla firm z branży oznakowań i grafiki, które chcą w przystępnej cenie rozszerzyć swoją ofertę usług. Wysyłka drukarek Mimaki JFX200-2513 rozpoczęła się w kwietniu 2014 roku.

Opcję Mimaki KEBAB można w prosty sposób zamontować w płaskich drukarkach biurkowych Mimaki UJF-3042HG i UJF-6042. Za pomocą obrotowych wałków opcja KEBAB obraca przedmiot, umożliwiając urządzeniom UJF-3042HG i UJF-6042 bezpośredni wydruk na całej powierzchni cylindrycznego przedmiotu.
W rezultacie za pomocą kilku łatwych kroków powstają piękne i jednolite 360-stopniowe nadruki. Ta wyjątkowa

opcja wykończenia zapewnia możliwość wysokiej jakości produkcji indywidualnie dostosowanych trójwymiarowych produktów z nadrukami na żądanie przy minimalnej liczbie 1 szt., od puszek po świece.
– Zwiększenie możliwości za pomocą naszej gamy małoformatowych płaskich drukarek UV-LED zapowiadaliśmy i planowaliśmy od dawna. Dzięki opcji KEBAB nasi obecni klienci mogą rozszerzyć swoje oferty i opracowywać nowe interesujące zastosowania.

Więcej informacji na temat produktów firmy Mimaki, w tym pełnej oferty drukarek i atramentów, można uzyskać na stronie www.mimakieurope.com