Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

KSIĄŻA: "Jedną nogą w świecie mody. Jak mimo ułomności zostałem modelem"

Obrazek
mat. prasowe
9 marca 2014

To historia modela, który mimo niepełnosprawności zrobił całkiem sporą karierę.

Wygrana walka o siebie:
Mam PFFD. Dosłownie: Proximal Femoral Focal Deficiency.
Wiem, to brzmi jak nazwa jakiejś fantastycznej broni z filmów Star Trek.
Ale, niestety, to nic ekscytującego. Tak się nazywa wrodzony niedziedziczny niedorozwój kości udowej. Przy słabym nasileniu choroby niedorozwój nie jest duży, ale w jej skrajnych przypadkach kość udowa praktycznie nie istnieje. Kiedy spojrzę w dół i popatrzę na te ni kości, ni ości, umiejscowiłbym swój przypadek chyba gdzieś w środku skali… – tak zaczyna się opowieść Mario Galli, jednonogiego modela największych domów mody. Poruszająca historia o sile woli, konsekwencji, otwartości i niespodziankach, jakie sprawia czasem życie.

Mario Galla urodził się w 1985 roku.
Jest niemieckim modelem z ortezą nogi, którego pierwszym zawodowym sukcesem była praca dla marki Hugo Boss. Wkrótce po tym robi międzynarodową karierę w Londynie, Paryżu i Mediolanie. Latem 2010 roku na Fashion Week w Berlinie powoduje zamieszanie, wychodząc w barwach projektanta Michaela Michalský’ego w szortach – tak, że jego

upośledzenie zostaje upublicznione. Wraz z Larsem Amendem (Bushido, Rock Your Life Rudolf Schenker, Paulo Coelho) pisze swą autobiografię Jedną nogą w świecie mody, która, przez niecodzienną historię, zdobywa zainteresowanie mediów. Debiutuje także jako aktor w filmie krótkometrażowym oraz angażuje się w rozmaite kampanie społeczne.

Autor: Mario Galla, Lars Amend

tłumaczenie: Aldona Zaniewska
seria: na brzegu
Wydawnictwo W.A.B.
premiera: 26/02/2014