Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

MMC - pokaz kolekcji

Obrazek
AKPA
MMC - pokaz kolekcji
MMC - pokaz kolekcji
MMC - pokaz kolekcji
MMC - pokaz kolekcji
MMC - pokaz kolekcji
MMC - pokaz kolekcji
MMC - pokaz kolekcji
MMC - pokaz kolekcji
MMC - pokaz kolekcji
MMC - pokaz kolekcji
16 lutego 2014

MMC studio Ilona Majer i Rafał Michalak otwierają sezon warszawskich pokazów na jesień jesień-zimę 14/15.

W Muzeum Etnograficznym w Warszawie, w scenografii, którą stworzyły prezentowane w trakcie wieczoru po raz pierwszy w Polsce, przywiezione do stolicy specjalnie na okoliczność pokazu instalacje Oskara Zięty. Duet MMC studio w kolekcji PRE FALL 14/15, w charakterystyczny dla siebie sposób interpretuje minimalizm mody lat '90. Projektanci zderzają go z rockowym Dandysem w stylu Dawida Bowie. Karta kolorystyczna została uproszczona i zdominowana przez wszechobecną czerń. Pojawiające się odcienie granatu, biel i złoto mają za zadanie podkreślić jedynie oszczędność palety. Wszystko po to, żeby jeszcze bardziej zwrócić uwagę na kunszt kroju i konstrukcji, uwydatnić cięcia i detale.

"Duet MMC jest dla mnie zawsze zaskakująco nieefekciarski, co bardzo doceniam. Serwują za to dobrą jakość, oryginalność i nigdy nie zawodzą mnie w tym temacie" - powiedziała Katarzyna Herman po pokazie. "To, co najbardziej lubię w pokazach MMC to fakt, że nigdy nie wiem, czego się spodziewać. Oni zawsze mnie

zaskakują i to jest fantastyczne" - przyznała Margaret.

Sylwetka MMC PRE FALL 14/15 jest wydłużona, jej środek ciężkości został optycznie przesunięty w dół. Linia talii i bioder została celowo obniżona, a ramiona uległy wzmocnieniu. Mimo tych zabiegów MMC utrzymało charakterystyczną dla siebie lekkość i swobodny charakter całości. Również dzięki asymetrycznym rozwiązaniom konstrukcyjnym i sportowym detalom. MMC w PRE FALL 14/15 na nowo definiuje sport chic. Jak zawsze zastosowano dużo nowoczesnych i szlachetnych tkanin. Kaszmir został zderzony z metaliczną skórą, jedwabne ortaliony ze stretchową wełną.

"Uwielbiam wyrazistość w ubiorze, dlatego jestem zachwycona tą kolekcją. Złoto i odważne kroje do mnie przemawiają. Bardzo ciekawe były także buty. Sama mam dziś na sobie fantazyjne szpilki Badury, które są bardzo wygodne i są znakomitym zwiastunem wiosny" - powiedziała Marcelina Zawadzka.

Po raz pierwszy projektanci MMC studio pokazują buty. Skórzane kozaki, bootsy i sneakersy na jesień-zimę 14/15 powstały w kolaboracji z marką Badura. "Bardzo podobają mi się buty z dzisiejszego pokazu, sama dziś mam takie na sobie. Zawsze lubiłam buty kosmiczne, więc te sprostały moim wymaganiom. Przede wszystkim jednak są wygodne i świetnie się w nich chodzi" - powiedziała Joanna Horodyńska. "Szczególną uwagę zwróciłam na płaskie, złoto-czarne buty

z białą podeszwą - są przepiękne! Koniecznie muszę je mieć, bo są bardzo w moim stylu" - dodała Paulina Sykut. W pokazie wykorzystano biżuterię marki Apart i Elixa a także okulary z salonu optycznego Andy&Mag oraz rajstopy z najnowszej kolekcji marki Gatta. Partnerami pokazu są marki Tony&Guy i Sephora.