Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Projektant Bielizny Damskiej - konkurs

Obrazek
Fot.
27 maja 2014

Ogólnopolski Konkurs na Młodego Projektanta Bielizny Damskiej skierowany jest do osób, które chcą zostać projektantami - zarówno uczniów i absolwentów szkół odzieżowych i projektowania ubiorów, jak i amatorów.

Impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem, świadczy o tym jej międzynarodowy zasięg i ilość nadesłanych w ubiegłej edycji prac.

Wśród celów przedsięwzięcia szczególną uwagę zwrócono na: możliwość konfrontacji trendów mody w bieliźnie z wyobrażeniami plastycznymi na ten temat wynikającymi z twórczej inspiracji samej młodzieży, promocję talentów i możliwość praktycznego sprawdzenia stopnia przydatności do zawodu projektanta bielizny damskiej. Planowane jest także wydanie folderu pokonkursowego.

Efektem końcowym działań projektantów jest odszycie wcześniej zaprojektowanej koszulki nocnej i przygotowanie modelki do prezentacji. Wszystkie prace będzie można obejrzeć podczas pokazu mody na gali finałowej przewidzianej na 05 czerwca 2014 r., w czasie której jury (autorytety w dziedzinie mody) przyzna nagrody; zaprezentowane także zostaną kolekcje znanych i cenionych projektantów z całej Polski.

Planowane przedsięwzięcie jest nie tylko świętem mody, ale przede wszystkim szansą na pokazanie swojego talentu i pasji oraz promocją

Białegostoku jako miasta inicjatyw.