Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

SLOW FASHION CAFE - jubileusz

Obrazek
Studio Pozytywne
8 listopad 2013

Właśnie minął okrągły od kiedy na Krakowskim Kazimierzu pojawiło się Slow Fashion Cafe.

W sobotni wieczór 12 października kawiarnia krawiecka świętowała swoje pierwsze urodziny. Właścicielki, Monika Szumińska-Németh i Katarzyna Stypulska-Trybulec razem z zaproszonymi gośćmi, przy lampce wina i wspaniałym torcie wspominały wydarzenia ostatnich dwunastu miesięcy. W tym czasie odbyło się tu między innymi:

• wiele ciekawych warsztatów technik szycia,
• cykl wykładów dla młodych projektantów w ramach Cracow Fashion Week,
• charytatywna akcja „Uszyj Jasia”,
• wernisaż poplenerowy wpisany w miesiąc fotografii w Krakowie „True Fashion”,
• wspólne warsztaty z Muzeum Etnograficznym i Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.

Przede wszystkim jednak nawiązywały się tutaj przyjaźnie, rodziły pomysły, powstawały wymarzone kreacje. Niezwykłą atmosferę miejsca, którą tworzą stali bywalcy, a wśród nich przede wszystkim kursantki i kursanci można było odczuć oglądając pokaz mody, który uświetnił wydarzenie. Oprócz pokazu nowej kolekcji duetu Németh&Stypulska premierowo zostały zaprezentowane również stroje i akcesoria uszyte własnoręcznie przez samych kursantów. Oglądając pokaz i reakcje zebranych gości można było odczuć, że szycie jest nie tylko przydatną umiejętnością, ale też dobrą

zabawą, źródłem satysfakcji i ciekawym hobby, które może przekształcić się w nowy zawód. Slow Fashion Cafe zaprosiło wszystkich zainteresowanych na warsztaty szycia, a także na nowość w sezonie jesienno-zimowym, robótki na szydełku i na drutach oraz warsztaty dla rodziców z dziećmi. Pełną ofertę pracowni można zobaczyć na stronie www.slowfashioncafe.pl.