Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Zakończyły się Targi Super Senior!

Obrazek
Fot. Pokaz Miss po 50-tce
Zakończyły się Targi Super Senior!
Zakończyły się Targi Super Senior!
Zakończyły się Targi Super Senior!
Zakończyły się Targi Super Senior!
30 kwietnia 2015

25–26 kwietnia (sobota, niedziela) 2015 roku w Ptak Fashion City w Hali Ptak Expo odbyły się Targi Super Senior. W imprezie wzięło udział kilkudziesięciu wystawców z całej Polski, prezentując swoje produkty i usługi na powierzchni 4000 m2. Targi Super Senior odwiedzili goście honorowi, m.in. Marszałek Województwa Łódzkiego, Witold Stępień, który objął wydarzenie patronatem honorowym. Targi dedykowane były osobom w wieku 50+, dążącym do rozwoju osobistego, szukającym nowych wyzwań i praktycznych rozwiązań na spędzanie wolnego czasu. Czekały m.in.: porady i konsultacje medyczne, usługi w zakresie makijażu, pokazy mody seniorek, szkolenia z zakresu bezpieczeństwa prowadzone przez Policję i Straż Pożarną, liczne konkursy z nagrodami oraz inne atrakcje, uwzględniające preferencje osób po 50. roku życia. Odwiedzający chętnie skorzystali z bogatej oferty wystawienniczej. Wstęp na Targi był bezpłatny.


Targi Super Senior skupiły wystawców z całej Polski: producentów i firmy usługowe, organizacje samorządowe, społeczne oraz socjalne dążące do tworzenia lepszej jakości życia osób w wieku senioralnym. Organizatorzy przygotowali propozycję wycieczek, zajęć edukacyjnych, sportowych, artystycznych oraz

działań umożliwiających rozwój pasji i zainteresowań. Odwiedzający chętnie skorzystali z bezpłatnych usług medycznych, m.in. badań słuchu, poziomu cukru i ciśnienia. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się szkolenia w zakresie bezpieczeństwa, które poprowadziła Policja i Straż Pożarna. Najliczniejszą publiczność zgromadziły pokazy mody organizowane przez Ptakmoda.com. – Po raz kolejny w Ptak Fashion City zaproponowano inicjatywę umożliwiającą ciekawe spędzenie wolnego czasu. Wcześniej byłem już na Kameralnych Targach Wina. Dziś przyjechałem tu z żoną. Obejrzeliśmy pokazy mody, a ja wziąłem udział w dwóch konkursach – mówi Pan Andrzej, jeden z gości Targów Super Senior. – Niezwykłą ofertę przygotowali wystawcy. Najbardziej zainteresowały mnie elektryczne rowery. Uczestniczyliśmy również w szkoleniu organizowanym przez Policję – dodaje.

Licznie przybyłe na Targi Panie skorzystały z warsztatów wykonywania makijażu. Chętnie wzięły również udział w ćwiczeniach Zumby. Narodowy Bank Polski w czasie trwania Targów wymieniał monety okolicznościowe po wartości nominału oraz udzielał wskazówek w rozpoznawaniu autentyczności znaków pieniężnych. Powiatowy Urząd Pracy Łódź-Wschód zaproponował aktywne formy pomocy przeciwdziałaniu bezrobociu. Wszystkim zainteresowanym świadczono usługi w zakresie doradztwa finansowego. ZUS zaprezentował Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Dodatkowo odwiedzający mieli możliwość skorzystania z porad ekspertów ZUS z obszaru świadczeń emerytalno–rentowych. – Targi Super Senior wstrzyknęły we mnie

dawkę wiosennej energii!
– opowiada Pani Anna, jedna z uczestniczek. – Warto było przyjść, bo wiele skorzystałam, nie tylko z wartościowych szkoleń; zobaczyłam też ciekawe pokazy mody i wzięłam udział w warsztatach Zumby. Oby więcej takich przedsięwzięć!